امروز : چهارشنبه, 04 مرداد 1396

«اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً»

دولت با واردات خودرودهای آتش نشانی با قدمت حداکثر 5 سال موافقت كرد

دولت با واردات خودرودهای آتش نشانی با قدمت حداکثر 5 سال موافقت كرد


 

هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه 25 تير به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور، با واردات خودرودهای آتش نشانی با قدمت حداکثر 5 سال موافقت كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دولت به منظور تجهیز امکانات لازم در جهت مقابله با حوادث و ضرورت بهرهمندی تمامی دستگاه های امداد و نجات از خودروهای آتش نشانی و تجهیزات روز دنیا، با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر واردات خودروهای آتش نشانی و تجهیزات مرتبط با آنها با قدمت حداکثر 5 سال ساخت به شرط عدم تولید در داخل کشور و صرفاً با دارا بودن شرط نمایندگی خدمات پس از فروش موافقت کرد.

ثبت نام جايگزيني تاكسي هاي فرسوده تا مدل 1386 آغاز شد

بت نام جايگزيني تاكسي هاي فرسوده تا مدل 1386 آغاز شد


 

اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، كه مجری طرح نوسازی تاکسی های فرسوده مي باشد، از آغاز نوسازی تاكسی های فرسوده تا مدل 1386 از امروز در كشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، پیرو مصوبه هیئت وزیران و اقدامات انجام شده در خصوص طرح نوسازی 90 هزار دستگاه دستگاه تاکسی فرسوده، از بهمن ماه 1394 امکان ثبت نام برای تاکسی های فرسوده تا مدل سال 1385 فراهم شده است.

در اين راستا از 135 هزار و 399 دستگاه تاکسی فرسوده در کشور تاکنون 51 هزار و 247 دستگاه آن نوسازی شده است.

همچنين حدود 30 هزار دستگاه تاكسي دیگر نیز براي نوسازي ثبت نام و در حال طی فرایند اجرای طرح به منظور نوسازی تاکسی فرسوده خود هستند.

با اضافه شدن تاکسی های با سال ساخت 1386 به جرگه ناوگان فرسوده، 52 هزار و 262 دستگاه دیگر از تاکسی های موجود کشور نیز در طرح نوسازی وارد خواهند شد.

به این منظور مصوبه ای در کارگروه هماهنگی و نظارت بر اجرای آلودگی هوای کلانشهرها برای فاز دوم این طرح به تصویب رسید و مقرر شد مجری طرح نوسازی تاکسی های فرسوده مقدمات نوسازی 90 هزار دستگاه تاکسی دیگر را براي اجرا تا پایان سال فراهم آورد.

ثبت نام برای نوسازی تاکسی های فرسوده مدل سال 1386 از 19 تیرماه آغاز شده و متقاضیان می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت نسبت به نام نویسی و انجام فرایند مربوطه اقدام نمایند.

اداره درست کشور بدون قدرتمند شدن نهادهای عمومی غیر دولتی ممکن نیست.

اداره درست کشور بدون قدرتمند شدن نهادهای عمومی غیر دولتی ممکن نیست.


 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان فارس، سید محمد علی افشانی، عصر دوشنبه درگردهمایی منتخبان دوره پنجم شورای اسلامی شهرهای فارس در شیراز، خطاب به منتخبان این دوره از شوراهای اسلامی فارس، اظهار داشت: بدانید که ما به لحاظ اعتقادی به دنبال تقویت شوراها هستیم و احساس می کنیم که اگر کسی غیر از حرکت در این مسیر گام بردارد به مردم خدمت نکرده است از این رو باید در مسیر تقویت شوراها حرکت کنید.
رئیس شورای سازمان همیاری شهرداری های استان فارس بیان کرد: تا زمانی که بودجه کشور به چاه های نفت وصل است و تا زمانی که نگاه مردم به بودجه دولت است کشور توسعه نمی یابد و لازم است که با تقویت نهادی مانند شورا، شهرهای ما در مسیر خودکفایی حرکت کرده و بدون اتکا به دولت ها امور خود را پیش ببرند.
وی، خطاب به اعضای شوراهای اسلامی بیان کرد: این شما هستید که شوراها را تقویت یا تضعیف می کنید و اگر به درستی رفتار کنید، قانون را مبنا قرار دهید و تبعض را کنار بگذارید، مردم به شما اعتماد می کنند و برای حل مشکلات با شما همکاری خواهند کرد.
افشانی اضافه کرد: اگر شما در کنار هم باشید، تنشی در میان نباشد و نفع عموم مردم را بر نفع شخصی و خانوادگی خود ترجیح دهید مردم هم به شما اعتماد خواهند کرد و با تحمل کمبودها و مشکلات، برای حل آنها با شما همراه خواهند شد.
وی افزود: در طول تاریخ هستند بسیاری از حاکمانی که هیچگاه از ذهن مردم پاک نمی شوند و همواره در خاطره مردم باقی خواهند ماند چرا که آنها حق مردم را بر حق خودشان ترجیح دادند.
استاندار فارس ادامه داد: اهمیت تقویت شوراها تا آنجاست که هر کجا بین شهرداران و شوراها اختلافی ایجاد شود بی شک جانب شوراها را خواهم گرفت مگر اینکه بحث مسائل مالی، اخلاقی یا اقدام خلاف قانونی در میان باشد.
افشانی اضافه کرد: تا زمانی که نهادهای عمومی غیر دولتی قدرتمند نشوند امکان ندارد که بتوانیم کشور را درست اداره کنیم.
وی ادامه داد: با وجود اینکه حدودا 18 سال از عمر شوراها در کشورمان سپری می شود اما انتخاب مردم درهر دوره نسبت به دوره قبل بهتر می شود، باید قدر این انتخاب ها را بدانیم و با خدمت خالصانه به آنها پاسخ دهیم.
افشانی، انتخاب شهردار را بعد از تقویت شوراها، مهمترین وظیفه اعضای شوراهای اسلامی دانست و اظهار داشت: البته برای گزینش شهردار، انجام مشورت کار خوبی است اما تصمیم نهایی را شما باید بگیرید نه دیگران.
وی تاکید کرد: سعی کنید که شهرداری را انتخاب کنید که تجربه و دانش لازم را در حد متعارف داشته باشد، قانون را بداند و بتواند با دیگر دستگاه ها و مجموعه ها هم افزایی خوبی برقرار کند چرا که انتخاب فردی که تعامل نداشته باشد در حقیقت زدن تیشه به ریشه شوراست.
وی، همچنین از اعضای شوراهای اسلامی خواست که ضمن بررسی و شناخت چالش های شهر، برای رفع آنها برنامه ریزی و اولویت گذاری کنند چرا که امکان حل همه مشکلات در یک مقطع زمانی ممکن نیست.
استاندار فارس، بر لزوم پرهیز شوراهای اسلامی از فروش ارزش های زیست محیطی شهر نیز تاکید کرد و گفت: بسیاری از شهرهای ما حقوق نسل های آینده را می فروشند، بخشی از مشکلات آب و هوایی امروز تهران ناشی از فروش ارزش های زیست محیطی آن شهر است که باید مراقب بود که این اتفاق در کلانشهر شیراز و دیگر شهرهای استان رخ ندهد.
افشانی، همچنین خواستار توجه ویژه و جدی اعضای شورای پنجم به مقوله مبارزه با فساد شد و گفت: متاسفانه فساد در اکثر بخش ها کم و بیش وجود دارد و شما باید برای کاهش و متوقف کردن آن تلاش کنید و این کار با شفافیت امکان پذیر است، یعنی هر کاری که قرار است در شورا و شهرداری انجام شود شفاف باشد و مردم بدانند چه کاری انجام شده و چه کاری قرار است انجام شود.
وی افزود: برای این کار ساختار تعریف و سعی کنید که از ابزارهای امروزی و به ویژه اینترنت و شبکه های الکترونیکی برای برقراری ارتباط با مردم استفاده کنید تا مردم به شما اطمینان کنند.
استاندار فارس، بر لزوم توجه شوراهای اسلامی به حاشیه نشینی نیز تاکید کرد و گفت: به دنبال افزایش حوزه های شهری نباشید چرا که یکی از فجایع شهرسازی در ایران این است که یک عده افراد سودجو با در اختیار گرفتن یک قطعه زمین در مجاورت شهر، با سپر قرار دادن تعاونی ها و اقشاری که در جامعه مقبولیت دارند اقدام به ساخت و ساز در یک منطقه می کنند و پس از آن خواستار دریافت خدمات شهری هستند.
افشانی افزود: باید ساخت و ساز را به جای سطح به سمت ارتفاع ببریم تا ساختمان در شهر اقتصادی شود نه اینکه با احداث ساختمان 20 طبقه در یک خیابان 12 متری برای مردم مشکل ایجاد کنیم.
استاندار فارس، همچنین از منتخابان شورای پنجم خواست که به مقوله دانش بنیان شدن شهر توجه ویژه داشته باشند.

حساس ترین و مهمترین فعالیت شورا، انتخاب شهردار است.

حساس ترین و مهمترین فعالیت شورا، انتخاب شهردار است.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان فارس، خلیل رضاییان- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در گردهمایی منتخبان دوره پنجم شوراهای اسلامی شهرهای استان فارس در شیراز بیان داشت: تغییر مداوم شهردار از جمله مواردی است که هم شهر و شورا آسیب می بینند.
وی افزود: نخستین کاری که شوراهای اسلامی شهرها پس از رسمیت یافتن انجام می دهند تعیین تکلیف شهردار است که این کار حساس ترین و مهمترین کاری است که باید به سرعت و با دقت بالا به آن پرداخته شود.
رئیس هیئت مدیره سازمان همیاری شهرداری های فارس اظهار کرد: البته مشورت و تعامل در انجام این کار نیز با حفظ جایگاه و استقلال شوراها خوب است و امیدواریم با رعایت شرایط احراز شهردار، فردی به عنوان شهردار انتخاب شود که تا پایان دوره چهارساله شهردار بماند.
رضاییان گفت:در حال حاضر ملاک انتخاب شهردار شرایط احرازی است که آیین نامه مصوب دولت است اما آیین نامه دیگری نیز در دستور کار دولت قرار دارد که امیدواریم در همین ماه به نتیجه برسد.
وی افزود: در این آیین نامه به بحث انتخاب شهردار قدری دقیق تر و سختگیرانه تر نگاه شده که لازم است شوراها دقت کنند چرا که با انتخاب یک شهردار توانمند می توانند نسبت به استقرار مدیریت پایدار در شهرداری اطمینان داشته باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: یکی از مباحث دیگری که آسیب هایی را متوجه شوراها و شهرداری ها می کند، بحث سکونت نداشتن شوراییان و شهرداران در محدوده فعالیتشان است.
رضاییان اضافه کرد: در دوره گذشته، عضویت 82 نفر از اعضای شورا در استان به دلیل تغییر محل سکونتشان لغو شد.
وی، ضمن تاکید بر لزوم فراهم کردن زمینه برای حرکت بیشتر شوراها و حمایت دستگاه های اجرایی از آنها گفت: امیدواریم در این دوره، شوراها در زمینه تحقق بخشی از مدیریت واحد شهری اقدام کنند و در این مسیر دولت هم لوایحی را برای پیشبرد بهتر مدیریت شهری در دستور کار دارد.
رضاییان، بودجه مصوب سال 96 شهرداری های استان فارس را سه هزار و 700 میلیارد تومان برشمرد و افزود: 60 درصد از این بودجه عمرانی است که این رقم می توان با رقم های عمرانی که در اختیار هر استان قرار می گیرد برابری کند.
وی گفت: پیشنهاد عوارض سالی یک بار توسط شهرداری تهیه می شود که در اختیار شورا قرار می گیرد و از سوی استاندار تایید می شود که بعد از آن کسی نمی تواند در طول سال از این عوارض که بودجه هم بر مبنای آن بسته شد است تخطی کند.
ایشان اظهار کرد: در طول سال نیز یک بار به پیشنهاد شهردار و تایید شورا و طی مراحل قانونی می توان برای کاهش یا تغییر عوارض اقدام کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، با اشاره به اینکه مصوبات شوراها زمانی قانونمند است که به تصویب هیات تطبیق به ریاست فرماندار برسد ادامه داد: شورایی موفق تر است که مصوباتش کمتر برگشت بخورد یا کمتر به هیات حل اختلاف برود.

 

زیر مجموعه ها

اعضای شورا

سید نورالدین ایزدی 

ذبیح اله محسن زاده 

محمد مسعود کشاورز

سکینه دهقانی

صحبت اله کرمی

اسماعیل بذرافکن

الهام ایزدی

اوقات شرعی

نظرسنجی

عملکرد شهرداری خرامه را چگونه ارزیابی میکنید؟

عالی - 33%
خوب - 22.3%
متوسط - 14.6%
ضعیف - 30.1%

كل آرا: 103
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 22 سپتامبر 2015 - 00:00

احادیث

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196