امروز : چهارشنبه, 02 خرداد 1397

«اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً»

مهندس افشاني: شهرداريها را ديگر نمی توان با اتكا به اعتبارات دولتي اداره کرد

مهندس افشاني: شهرداريها را ديگر نمی توان با اتكا به اعتبارات دولتي اداره کرد


معاون عمران و توسعه امور شهري و روستائي وزير كشور گفت: شهر و شهرداري را ديگر نمی توان با اتكا به اعتبارات دولتي، كه حكم مسكّن را دارد، اداره نمود و لازم است شهرداران و اعضاي شوراها به فكر شناسايي مزیت های شهر و منطقه خود به منظور تعريف درآمدهاي پايدار و جذب سرمایه گذار باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سید محمدعلی افشانی كه شامگاه چهارشنبه سوم آبان در ديدار شادمهر کاظم زاده نماینده شهرستان های دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی روساي شوراها و شهرداران اين حوزه انتخابيه سخن مي گفت، از پيگيري هاي وزارت كشور براي افزايش سهم شهرداري ها از اعتبارات قانون ماليات بر ارزش افزوده در مجلس خبر داد و در عين حال گفت: اين اعتبارات در عمل نمي تواند باعث تحولات عمده عمران و آباداني شهرها شود.

وي با بيان اينكه بخشهايي از مشكلات فعلي كشور به بي توجهي نسبت به برنامه ريزي علمي بازمي گردد، افزود: اينكه بسياري از شهرداري هاي كشور بخش اعظم درآمد خودرا صرف پرداخت حقوق مي كنند، قابل قبول نيست و عملا مشكلات اداره شهر را برطرف نمي سازد.

افشاني در ادامه با بيان اينكه در همان مناطق و شهرهایی که درحال حاضر فکر می‌کنید در آنها هیچ درآمدی نیست، درآمد خوبی وجود دارد و باید آنها را شناسايي کرد، تاكيد نمود: اعضاي شوراها و شهرداران باید به این نکته برسند که با اعتبارات اندك دولتي و پول نفت نمی توان شهرها را به نحو مطلوب و مطابق انتظارات مردم اداره کرد.

رييس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در ادامه اظهار كرد: شورا و شهرداري بايد همواره در جامعه اميد ايجاد نمايند تا بتوانند براي پيشبرد برنامه ها و اجراي پروژه ها سرمايه گذاران را جذب و مشاركت هاي مردمي را افزايش دهند.

وي با اشاره به طبيعت بكر و جاذبه هاي گردشگري گفت: در صورت سرمايه گذاري براي ايجاد بازارچه هاي محلي به منظور ارايه صنايع دستي و محصولات بومي منطقه، درآمد خوبي نصيب شهرداريها مي شود و بايد به اين موضوع با توجه به تاثير آن در ايجاد درآمد و اشتغال توجه ويژه شود.

وي همچنين بر برنامه ريزي در خصوص تقويت زیرساختهای گردشگری نظير توسعه بوم گردی و ايجاد مجتمع هاي رفاهی تاكيد نمود.

افشاني همچنین بر استفاده از ظرفيتهاي متنوع اینترنت برای تقويت تولید، اطلاع رسانی، بازاریابی و فروش محصولات شهرهاي كوچك و روستاها تاکید نمود.

وی با ذکر نمونه‌ای از درآمدزایی در قشر محروم در استان فارس، گفت: بانک‌ها موظف شدند به افراد تحت پوشش کمیته امداد که می‌خواهند از پنل‌های خورشیدی استفاده و انرژی پاک تولید کنند تا سقف 30 میلیون تومان وام اعطا کنند و خانوارهای بدون درآمد با دریافت این وام در حال حاضر ماهیانه 850 هزار تومان درآمد خالص با فروش هر یک ساعت 5 کیلو وات برق به وزارت نیرو کسب می‌کنند.

وي همچنين بر اجراي هرچه سريع تر طرح تصفيه پساب هاي شهري و بازگشت آن به آبياري فضاي سبز و صنعت در صورت وجود تاكيد نمود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

اعضای شورا

سید نورالدین ایزدی 

الیاس کشاورز

صمد یزدانبخش

الهام ایزدی

علی اکبر زارع

اوقات شرعی

نظرسنجی

عملکرد شهرداری خرامه را چگونه ارزیابی میکنید؟

عالی - 33%
خوب - 22.3%
متوسط - 14.6%
ضعیف - 30.1%

كل آرا: 103
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 22 سپتامبر 2015 - 00:00

احادیث

امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576