امروز : چهارشنبه, 04 مرداد 1396

«اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً»

حساس ترین و مهمترین فعالیت شورا، انتخاب شهردار است.

حساس ترین و مهمترین فعالیت شورا، انتخاب شهردار است.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان فارس، خلیل رضاییان- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در گردهمایی منتخبان دوره پنجم شوراهای اسلامی شهرهای استان فارس در شیراز بیان داشت: تغییر مداوم شهردار از جمله مواردی است که هم شهر و شورا آسیب می بینند.
وی افزود: نخستین کاری که شوراهای اسلامی شهرها پس از رسمیت یافتن انجام می دهند تعیین تکلیف شهردار است که این کار حساس ترین و مهمترین کاری است که باید به سرعت و با دقت بالا به آن پرداخته شود.
رئیس هیئت مدیره سازمان همیاری شهرداری های فارس اظهار کرد: البته مشورت و تعامل در انجام این کار نیز با حفظ جایگاه و استقلال شوراها خوب است و امیدواریم با رعایت شرایط احراز شهردار، فردی به عنوان شهردار انتخاب شود که تا پایان دوره چهارساله شهردار بماند.
رضاییان گفت:در حال حاضر ملاک انتخاب شهردار شرایط احرازی است که آیین نامه مصوب دولت است اما آیین نامه دیگری نیز در دستور کار دولت قرار دارد که امیدواریم در همین ماه به نتیجه برسد.
وی افزود: در این آیین نامه به بحث انتخاب شهردار قدری دقیق تر و سختگیرانه تر نگاه شده که لازم است شوراها دقت کنند چرا که با انتخاب یک شهردار توانمند می توانند نسبت به استقرار مدیریت پایدار در شهرداری اطمینان داشته باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: یکی از مباحث دیگری که آسیب هایی را متوجه شوراها و شهرداری ها می کند، بحث سکونت نداشتن شوراییان و شهرداران در محدوده فعالیتشان است.
رضاییان اضافه کرد: در دوره گذشته، عضویت 82 نفر از اعضای شورا در استان به دلیل تغییر محل سکونتشان لغو شد.
وی، ضمن تاکید بر لزوم فراهم کردن زمینه برای حرکت بیشتر شوراها و حمایت دستگاه های اجرایی از آنها گفت: امیدواریم در این دوره، شوراها در زمینه تحقق بخشی از مدیریت واحد شهری اقدام کنند و در این مسیر دولت هم لوایحی را برای پیشبرد بهتر مدیریت شهری در دستور کار دارد.
رضاییان، بودجه مصوب سال 96 شهرداری های استان فارس را سه هزار و 700 میلیارد تومان برشمرد و افزود: 60 درصد از این بودجه عمرانی است که این رقم می توان با رقم های عمرانی که در اختیار هر استان قرار می گیرد برابری کند.
وی گفت: پیشنهاد عوارض سالی یک بار توسط شهرداری تهیه می شود که در اختیار شورا قرار می گیرد و از سوی استاندار تایید می شود که بعد از آن کسی نمی تواند در طول سال از این عوارض که بودجه هم بر مبنای آن بسته شد است تخطی کند.
ایشان اظهار کرد: در طول سال نیز یک بار به پیشنهاد شهردار و تایید شورا و طی مراحل قانونی می توان برای کاهش یا تغییر عوارض اقدام کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، با اشاره به اینکه مصوبات شوراها زمانی قانونمند است که به تصویب هیات تطبیق به ریاست فرماندار برسد ادامه داد: شورایی موفق تر است که مصوباتش کمتر برگشت بخورد یا کمتر به هیات حل اختلاف برود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

اعضای شورا

سید نورالدین ایزدی 

ذبیح اله محسن زاده 

محمد مسعود کشاورز

سکینه دهقانی

صحبت اله کرمی

اسماعیل بذرافکن

الهام ایزدی

اوقات شرعی

نظرسنجی

عملکرد شهرداری خرامه را چگونه ارزیابی میکنید؟

عالی - 33%
خوب - 22.3%
متوسط - 14.6%
ضعیف - 30.1%

كل آرا: 103
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 22 سپتامبر 2015 - 00:00

احادیث

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182